Kategorie

Hustla - Świat Kosmetyków

Penrite 10 TENTHS RACING 5 5W30 PAO / ESTER 5L

10 Tenths Racing 5 jest olejem silnikowym o niskim współczynniku tarcia odpornym na ścinanie. Najlepszy spośród olei silnikowych o bardzo wysokiej wydajności, 10 Tenths Racing 5 wykorzystuje połączenie syntetycznych olejów bazowych PAO (grupa 4) i Estrów (grupa 5) z wysoką zawartością cynku. 10 Tenths Racing 5 jest zalecany zarówno do samochodów drogowych jak i wyścigowych. 

Więcej szczegółów

Nowy

Ten produkt nie występuje już w magazynie
315,00 zł

Więcej informacji

Opis Produktu

Racing 5 jest w pełni syntetycznym olejem klasy premium, wyprodukowanym na bazie olejów PAO oraz Estrów. Klasyfikacja lepkości według SAE 0W-20. Olej wyprodukowany jest w nowoczesnej technologii zapobiegającej jego ścinaniu się (SHEAR FREE). Produkt zawiera podwyższoną ilość cynku, co zapewnia najwyższą ochronę przeciw zużywaniu się silnika ( FULL ZINC +, zawartość powyżej 2200 ppm)

Zastosowanie

Racing 5 przeznaczony jest do użytku w nowoczesnych silnikach benzynowych, zapewnia wysokie osiągi zarówno w przypadku użytkowania w pojazdach wyczynowych jak i zwykłych drogowych. Zalecany dostosowania w silnikach 4,6 oraz 8 i więcej cylindrowych, wielozaworowych włączając VVT, turbodoładowanych.

Racing 5 jest olejem o lepkości 5W-30 według klasyfikacji SAE. Zawiera modyfikatory tarcia, wykonany jest na bazie olejów o niskiej lepkości, co wspiera możliwości uzyskiwania dodatkowej mocy silnika w czasie zawodów oraz w warunkach ekstremalnych. Formuła Shear Free przeciwdziała ścinaniu się oleju,zapewniając trwałą lepkość oleju podczas długotrwałego, ekstremalnego użytkowania silnika.

Racing 5 nie może być stosowany w czterosuwowych silnikach motocyklowych.

Racing 5 może być stosowany w silnikach diesla oraz napędzanych LPG

Typy paliwa

Racing 5 może być użytkowany w silnikach napędzanych benzyną, LPG, olejem napędowym (bez DPF) metanolem, nitro

Typy pojazdów

Racing 5 może być stosowany w silnikach samochodów osobowych, lekkich ciężarówkach, szczególnie polecany do samochodów rajdowych.

Przewagi produktu

  • Produkowany na bazie PAO ( Poly Alpha Olefin - Grupa IV ) i ESTRÓW ( Grupa V ) co zapewnia odporność na wysokie temperatury oraz doskonałe osiągi silnika.
  • FULL ZINC +zapewnia maksymalną ochronę przeciw zużywaniu się silnika.
  • SHEAR FREE jest formuła zapobiegającą ścinaniu się oleju, przez co utrzymane są jego istotne właściwości, w szczególności odpowiednie ciśnienie oraz lepkość.
  • NISKIE TARCIE - wspierające maksymalną moc
  • WSPIERA WYSOKIE OSIĄGI w pojazdach wyczynowych.
  • DŁUŻSZE ŻYCIE SILNIKA - poprzez redukcję formowania się osadów w silniku, podczas pracy w wysokich temperaturach.

Specyfikacja branżowa

API SL/CF*
ACEA A1/B1, A5/B5

Specyfikacja producentów samochodów

BMW LL - 98
MB 229.1
Ford M2C913-A/B/M2C 912-A1

Polecamy też